MG Travel

Niezapomniana przygoda w Krynicy

KRYNICA ZDRÓJ

 

 

Krynica-Zdrój w latach swej świetności była modnym uzdrowiskiem, miejscem pobytu i spotkań wielu sławnych Polaków.

Dzisiaj okoliczne miejscowości są znakomicie przygotowane na przyjęcie młodych gości. Dzieci wspaniale spędzą czas w miejscach przystosowanych specjalnie dla nich.

Atrakcji w których opiekunowie mogą poszaleć razem z dziećmi absolutnie nie brakuje!

 

 

Góra Parkowa to szczyt wznoszący się 742 m.n.p.m w Krynicy- Zdroju, na terenie województwa małopolskiego.

Do miasta można się dostać autobusem, własnym samochodem albo pociągiem. Tą ostatnią wersję polecam ze względu na piękne widoki (jadąc od strony Nowego Sącza kolej biegnie wzdłuż rzeki Poprad). Podróżując autem - od Krakowa - dojedziemy przez Łódź, Warszawę itd.

Na samą Górę Parkową można dojść pieszo ( ok. 45-60 min spacerem). Ścieżki wiodą przez lasy, obok stawów, niemal wszędzie mamy wygodne ławeczki, więc jest gdzie odpocząć. Na szczycie góry czeka na nas mnóstwo atrakcji. Mamy więc piękny, zachowany w niemal nienaruszonym stanie park, znad którego rozciąga się widok nad całe miasto. Wielkim powodzeniem cieszą się ,,Rajskie ślizgawki”. Niezapomniane chwile możemy przeżyć w ciemnej rurze, niby spokojnej fali i stromym stoku. Dzieciom na pewno podoba się zjeżdżalnia pontonowa - trasę o długości 130 m można pokonać na oponach. Do góry wyjeżdżamy z powrotem na specjalnym taśmociągu. Wspaniała zabawa - także dla dorosłych - gwarantowana.

 

- Rezerwat Przyrody Prządki tworzy zespół ostańców skalnych, skały te sięgają nawet ponad 20m, zbudowane są z gruboziarnistego piaskowca ciężkowickiego, który pod wpływem erozji stworzył swoje oryginalne kształty. Niektóre skały mają własne nazwy: Prządka-Baba, Prządka-Matka, Herszt. Nazwa rezerwatu wywodzi się z legendy, która głosiła, że skały są dziewczętami zamienionymi w kamień, ukaranymi za przędzenie lnu w dni świąteczne. Dzisiejsza powierzchnia chroniona rezerwatu wynosi 13,63 ha.

- Karpacka Troja - to połączenie tradycyjnej formy skansenu oraz nowoczesnej placówki muzealnej. Cały kompleks składa się z terenu grodziska oraz parku archeologicznego leżącego u jego podnóża. Na grodzisku zrekonstruowanych zostało ponad 150 m wałów obronnych, 2 bramy prowadzące do grodu (z epoki brązu i wczesnego średniowiecza) oraz 6 chat. Na terenie parku archeologicznego zlokalizowane są rekonstrukcje wiosek otomańskiej z początków epoki brązu oraz słowiańskiej z wczesnego średniowiecza. Znajduje się tu także pawilon wystawowy z salą ekspozycyjną, salą konferencyjną.

 

 

Ramowy program wycieczki:

DZIEŃ 1

-        zbiórka uczestników wycieczki

-         wyjazd z Rzeszowa,

-        Rezerwat Przyrody Prządki,

-        przejazd w kierunku Krynicy Górskiej

-        Jaworzyna Krynicka – Poszukiwacze Skarbów lub Lekcja Przyrody + Park Linowy (opis atrakcji poniżej)

-        zakwaterowanie w obiekcie

-        kolacja

-        wieczór legend

-        nocleg

DZIEŃ 2

-        śniadanie

-        spacer na Górę Parkową

-        Rajskie Ślizgawki (5 przejazdów) lub Sankostrada

-        zejście z Góry Parkowej, wizyta w Pijalni Wód Mineralnych powrót do obiektu

-        obiadokolacja,

-        możliwośc zorganizowania dyskoteki

-        nocleg

DZIEŃ 3

-        śniadanie, wykwaterowanie

-        Karpacja Troja w Trzcinicy

-        obiad

-        wyjazd w drogę powrotną

-        przyjazd do Rzeszowa, zakończenie wycieczki

 

 

CENA:           380 zł/os (przy min. 45 osobach pełnopłatnych)

 

Świadczenia zawarte w cenie:

-        transport komfortowym autokarem, opłaty drogowe, parkingi

-        zakwaterowanie w Pensjonacie 3*

-        wyżywienie: 2 śniadania, 1 obiad, 1 kolacja, 1 obiadokolacja

-        opiekun grupy na całej trasie wycieczki

-        animator czasu wolnego

-        ubezpieczenie NW RP 10000 zł

-        realizacja programu wg wybranej opcji (opis poniżej)

-        bezpłatny udział 1 opiekuna na 15 osób pełnopłatnych

Cena nie zawiera:

-        świadczeń nie wymienionych w ofercie

-        wydatków osobistych uczestników wycieczki

-        dodatkowej konsumpcji

 

Uwaga: Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Poszukiwacze skarbów

NIE SKARBY SA PRZYJACIÓŁMI, ALE PRZYJACIELE SKARBEM”

/ św. Jan Chryzostom /

Program przygodowo - edukacyjny "Poszukiwacze skarbów" to dwuetapowa zabawa w parku linowym oraz okolicznych lasach.

I etap pokonywanie tras linowych, na których ukryte są rekwizyty potrzebne do zabawy w następnym etapie.

II etap – stanowiska zmieniające się rotacyjnie: ścianka wspinaczkowa (2 wejścia dla uczestnika), skok wahadłowy oraz marsz na orientację połączony z rozwiązywaniem szyfrów i zagadek, nauką węzłów oraz konkurencjami budującymi zespół.

CEL:

Integracja grupy, edukacja przez zabawę, zdobycie nowych umiejętności, rozwój zainteresowań, propagowanie właściwych wartości życiowych.

Uczestnicy programu podzieleni na kilka zespołów przejdą szereg prób i testów, które wyłonią spośród nich najlepszą drużynę.

Członkowie drużyn będą musieli się wykazać odwagą, sprawnością i sprytem. Przydadzą się im one podczas poszukiwania rzeczy ukrytych wysoko w koronach drzew oraz przy próbach: "ODWAGI i DWÓCH WIEŻ". 

Natomiast, gdy przyjdzie im, z kompasem i mapą w dłoni, odszukać WIELKI LABIRYNT i zmierzyć się z nim, najważniejsze okażą się współpraca zespołowa oraz dobra komunikacja. Zwycięzcy prócz chwały otrzymają także jeden z największych skarbów ludzkości, zamknięty w magicznym kufrze. 

CZAS TRWANIA: ok. 3,5 godz.

 

Lekcja przyrody

Wycieczka na Jaworzynę + Atrakcje Parku Linowego

Proponujemy Państwu atrakcyjną wycieczkę na Jaworzynę Krynicką z przewodnikiem wjazd koleją gondolową połączoną z zejściem ścieżką przyrodniczo-edukacyjną, która biegnie ze szczytu Jaworzyny wprost do Krynickiego Parku Linowego. Długość ścieżki to ok. 4,5 km, a czas potrzebny do jej przejścia to 2 godziny.

Ścieżka przyrodniczo - edukacyjna „na stoku Jaworzyny Krynickiej” umożliwia zapoznanie się z najciekawszymi fragmentami krajobrazowo – przyrodniczymi Jaworzyny, a także wielofunkcyjnym charakterem lasów krynickich. Podziwiać można na niej ciekawe przyrodniczo formy biogrup drzew oraz drzewostanów, a także przykłady form ochrony przyrody ożywionej i nieożywionej. Ścieżka zachęca bogactwem typowej dla lasów beskidzkich fauny i flory, a także pięknymi rozległymi panoramami na góry Beskidu Niskiego.

Nauka połączona z wędrówką, przebywaniem na świeżym powietrzu i zdobywaniem wiedzy praktycznej lepiej zapada w pamięć, przynosząc więcej pożytku.

Doskonałą nagrodą po zakończonej wędrówce będzie skorzystanie z niebanalnych atrakcji Parku Linowego, pełnego emocji i niezapomnianych wrażeń.

Zorganizowana przez nas wycieczka rozwija umysły, ćwiczy ciała oraz karmi dusze w sposób najprzyjemniejszy z możliwych. Świeże powietrze, piękne widoki, obcowanie z naturą... Czegóż pragnąć więcej?

 

CZAS TRWANIA:

Wycieczka na jaworzynę + zejście ścieżką edukacyjną – ok. 3h

Zabawa w parku linowym - zależny od wielości grupy ok. 2-3h